studio@tpienczak.com

Co oferujemy? Tworzymy historie w postaci ilustrowanych obrazków, które budują marki, kampanie, produkty i pozwalają  mocniej zaistnieć w świadomości klientów. Prace są utrzymane w rozpoznawalnym i docenianym  stylu Tomasza Pieńczaka. Prace w punkt ilustrują problem lub nawiązują do działania marki / produktu, przez co jesteśmy w stanie dzięki tej przyjemnej formie dopowiedzieć wiele i zwrócić oczy konsumentów na wybrane kwestie.

Unikatowość

Ilustracje powstają od ręcznych szkiców do digitalowych form, które przygotowujemy tak, by nie miały żadnych ograniczeń w użyciu. Mamy ogromne doświadczenie z przygotywaniem projektów pod nośniki fizyczne i cyfrowe. Opanowaliśmy sposób przygotowywania plików produkcyjnych pod najróżniejsze techniki druku i zdobień. Nasze projekty przygotowujemy także pod użytek cyfrowy, animacje, strony www, kampanie ruchome.

Proces

Prowadzimy przez cały proces – zadajemy pytania, tworzymy scenariusz, szkice, aż do finalnej wersji pracy i przygotowania plików produkcyjnych. Projekty prowadzimy w duchu Agile z naciskiem na współpracę z klientem. Celem nie jest realizacja projektu sama w sobie, a dostarczenie największej możliwej wartości, zarówno dla klienta, jak i jego odbiorców.

Współpraca

najbardziej zależy nam na tym, żeby projekt wyszedł w jak najlepszej możliwie jakości. Działamy etapami, by móc reagować na zmiany na bieżąco. Dlatego rozmawiamy o tym co robimy, a kolejno przechodzimy do kolejnego etapu, tak by zamknąć go w jak najlepszy sposób i nie ograniczamy się ilością poprawek. Zależy nam na jak najlepszym efekcie

Zaangażowanie

Wierzymy, że odpowiednio dobrana komunikacja wizualna przyczynia się do osiągania celów kampanii, lepszej sprzedaży produktu i zakorzenienia się w umysłach odbiorców. Dlatego w każdy projekt angażujemy się tak, aby jak najlepiej oddał wartości marki i ideę kampanii. Wychodzimy z inicjatywą i dorzucamy własne pomysły, tak aby efekt finalny wspólnych działań był jak najlepszy.
BANER_TPIENCZAK_PORTFOLIO_Manto

Detal ma znaczenie

Ilustracje stopniujemy na trzech poziomach ze względu na stopień szegółowości ilości motywów występujących w pracy. Pozwala to nam i Wam określić ilość poruszanych tematów i wykrzystanych w pracy scen. Ustalamy to na początku pracy i uwzględniamy taką informację przy robieniu szkiców. Jednak każdy produkt, czy kampania ma swoją charkterystykę – niektóre rzeczy wymagają rozbudowania, dla innych korzystniej będzie pokazać prostą formę. Oczywiście im większa szczegółowość tym więcej motywów możemy pokazać. Aby zobrazować poniżej przedstawienie:
TPIENCZAK_Studio_Drawings_01

Prosta

1-2 osoba lub elementowa scena (z użyciem typografii). Przykłady takich realizacji to: Gdynia Design Days, Estrada, Medicine.

TPIENCZAK_Studio_Drawings_01

Średniozaawansowana

Bazujemy na scence 2-4 postaciowej, osadzamy w kontekście miejsca + umieszczamy w niej detale i małe dodatki, ikony;

TPIENCZAK_Studio_Drawings_01

Zaawansowana

Bazujemy na scence 2-4 postaciowej, osadzamy w kontekście miejsca + umieszczamy w niej detale i małe dodatki, ikony;

Formalności

Lubimy porządek, który daje nam przestrzeń do swobodnej pracy. Dlatego formalności załatwiamy na początku, żeby mieć je z głowy. Dzięki temu budujemy bezpieczeństwo, spokój i transparentność dla obu storn.

To co jest istotne dla nas (i dla wyceny) to ustalenie zakresu użycia ilustracji. Chodzi o transparentne ustalenie tego, gdzie i w jaki sposób zostanie pokazana ilustracja, bo możemy wtedy kompleksowo zadbać o to, żeby praca wyglądała dobrze, na każdym nośniku. Chodzi nam o to, by móc zadbać o sposób prezentacji wzoru, np. gdy pojawi się w dodatkowym medium to jako, że najlepiej znamy wzór możemy zasugerować jak ją użyć,  jak połączyć ją z innmi elementami na kreacji, połączyć z tekstem, lub przygotować taką kreacje. Taka kosmetyka wychodzi z korzyścią dla wszystkich stron.

przekazujemy, gotowe, nadające się do dalszego użycia pliki produkcyjne, dedykowane pod konkretne nośniki, przygotowane według nadesłanych specyfikacji. Nie przekazujemy plików otwartych do ilustracji by nie tracić kontroli nad jej finalnym wyglądem na produkcie. W sytuacjach kiedy niezbędne jest przekazanie pliku otwartego – zawieramy w umowie informację dotyczącą tego, że mamy finalny akceptację przed użyciem każdego nośnika, w którym została użyta ilustracja. Ten zabieg w konsekwencji wymaga też ustalenia terminów, zlecenia i dyspozycyjności u nas w studio i rozliczane jest według stawki godzinowej. Przekazanie plików otwartych wymaga dodatkowej troski o przygotowanie procesu oraz zwiększa wycenę dzieła

Komunikacja ze studiem odbywa się od poniedziałku do czwartku (z wyłączeniem urlopów i dni wolnych), w godzinach 11-17 czasu (strefa czasowa). Jako podstawowe narzędzie do komunikacji używany jest e-mail lub komunikator Slack. W ramach potrzeb zwoływane są rozmowy video. Komunikacja ze studiem w kwestii projektów nie odbywa się na kanałach social media (Facebook, Instagram, Linkedin, Behance) oraz smsowo, czy telefonicznie. 

Wynagrodzenie rozliczamy na podstawie wystawionych Fakur Vat. Zlecenia rozpoczynamy od wystawienia faktury zaliczkowej opiewającej na 50% całości zamówienia. Standardowy okres na opłacenie dokumentów to dwa tygodnie. Istnieje też wystawienia umowy o dzieło. 

Dla spokoju i transparentności pracy przed rozpoczęciem pracy podpisujemy umowę, która chroni obie strony i omawia to, co zostanie przygotowane. Dzięki temu ze spokojem możemy przejść do realizacji projektu. 

Dla porządku i spokoju klienta ustalamy harmonogram prac – dzięki temu nic nas nie zaskoczy, wiemy kiedy zostaną wysłane projekty pliki i kiedy projekt zostanie zakończony.

BANER_TPIENCZAK_PORTFOLIO_Manto

Wiesz już sporo, resztę możemy ustalić mailowo. Daj znać, że tu dotarłaś i przeczytałeś/aś całość.

Aktualizuje…
  • Brak produktów w koszyku.