W post-pandemicznej rzeczywistości stanęliśmy przed wyzwaniem stworzenia elektronicznego gadżetu dla festiwalu Gdynia Design Days, który będzie dostępny dla każdego uczestnika festiwalu, utrzymany w duchu zero waste – nie będzie wymagał produkcji, a także doda dodatkowej wartość z uczestniczenia w festiwalu, w formie online. Produkt miał być spójnym z głównym hasłem festiwalu: “Solidarni”.
Na każdy z dziewięciu dni GDD przygotowaliśmy ćwiczenie, którego zadaniem było wyciągnąć jeszcze więcej wartości z festiwalu, jego wykładów oraz warsztatów.

Odpowiedzi na zadania uczestnicy mogli zapisywać w myślach, własnych notatkach lub robić screeny stron, uzupełniać je i udostępniać je w social mediach, aby podzielić się swoimi refleksjami z innymi uczestnikami. Jest to namiastka bycia w społeczności – nawet, gdy przeżywamy festiwal w domu, możemy być online ze społecznością festiwalu, solidarni z innymi uczestnikami.

Dzienniczek przyjął formę interaktywnej (klikalnej) publikacji PDF. Można korzystać z niej na telefonie, komputerze i tablecie.

Pojawiły się też strony, do samodzielnego wydrukowania, które pełnią funkcję notatnika do ćwiczeń (polecamy jednak wersję cyfrową dla oszczędności papieru). Każda minuta spędzona przy użyciu Dzienniczka wzbogaca mentalnie i pomaga przełożyć luźne myśli na konkretne działania związane z przesłaniem festiwalu.

Stickery GDD to małe ilustracje i ikony, dedykowane pod social media.

Dla osób lubiących Instagram przygotowaliśmy specjalne naklejki na relacje. Uczestnicy dzieląc się zdjęciami lub efektami swoich ćwiczeń, wykonanymi w dzienniczku. Aby je znaleźć, wystarczy wpisać w wyszukiwarce gifów hasło: GDD2021.

Dziękujemy za odwiedziny.

Zobacz także nasze inne projekty oraz Instagram gdzie możesz oglądać bieżące ilustracje, procesy projektowe i przygody. W razie pytań zapraszamy do kontaktu: studio@tpienczak.com.