TPIENCZAK_Banner_About_Main_01TPIENCZAK_Banner_About_Mobile_01
TPIENCZAK_Pasek_01TPIENCZAK_PasekMobile_01
TPIENCZAK_Pasek_02TPIENCZAK_PasekMobile_02

Tommy Pieñczak, artysta, ilustrator, Art director z zacięciem projektowym. Generał rutyny, podróżnik, twórca hiper aktywny.

Pracowałem przy kampaniach dla największych globalnych marek na rynku Europejskim. Ogrom zebranego doświadczenia przełożyły na indywidualną ścieżkę kariery łącząc branding i reklamę z ilustracją i rozwojem artystycznym.
Uwielbiam wywracać  swój życiorys w najmniej oczekiwanych momentach. Od 2014 roku odwiedziłem kilkanaście państw i setki miast. W 2020 roku opuściłem swoją pracownię na warszawskim Powiślu by zrealizować swoje marzenie i zamieszkać wśród palm. Od tego czasu mieszkałem i pracowałem na Bali, w Barcelonie i Zanzibarze, by finalnie zbudować studio na Lanzarote.

TPIENCZAK_Banner_About_03TPIENCZAK_Banner_About_Main_Mobile_03

Sposób zwinnej pracy połączony ze znajomością nowoczesnych i tradycyjnych technik pozwala nam na tworzenie unikatowych dzieł, które przenosimy do świata cyfrowego, druku oraz świata sztuki.

Realizujemy projekty, w których nie ograniczamy się w formach i dyscyplinach. Pracujemy w różnych częściach świata. Inspirujemy się dotykając wielu kultur, smaków i ludzkich emocji. Projekty powstają na użytek nowoczesnych mediów i technik, bazując na tradycyjnych metodach plastycznych i warsztacie, zarówno na murach jak i papierze. Przez szerokie doświadczenie i zaplecze wdrożeniowe możliwości pozwalają na wdrożenia projektów na wielu płaszczyznach.
TPIENCZAK_Banner_About_02TPIENCZAK_Banner_About_Main_Mobile_02

Joanna Toboła-Pieñczak odpowiada za sprawny proces i aspekty formalne projektów. Posiada ogromne doświadczenie zdobyte na stanowiskach liderskich i managerskich w świecie IT.

Posiada ogromne doświadczenie zdobyte na stanowiskach liderskich i managerskich w świecie IT w zakresie prowadzenia projektów i organizacji pracy. Ddba o komunikację i efektywną współpracę z klientami. Specjalistka od rozwoju osobistego i przeprowadzania zmian. Autorka publikacji rozwojowych, którymi dzieli się w postaci artykułów, podcastów, czy produktów  dostępnych na slowtalks.pl.
TPIENCZAK_Banner_About_04TPIENCZAK_Banner_About_Main_Mobile_01

Oprócz realizacji projektów i współprac z partnerami inicjujemy projekty własne oparte inspirowaniu, dzieleniu się z ludźmi wiedzą, doświadczeniem i dobrą energią.

Z pasji do tworzenia ubrań i mody ulicznej – otworzyliśmy brand odzieżowy, który okazał się najlepszą debiutującą marką w Polsce. Ubrania można zaliczyć do kategorii „ulubionych” – tak opisują je nasi użytkownicy. Z pasji do kawy wypuściliśmy na rynek własny brand kawowy Coffee Dealer. Kawa jakości speciality kojarzona jest z obecności w najlepszych kawiarniach i sklepach z kawą. Wokół kawy powstały eventy, cieszące się popularnością i uznaniem wśród klientów. Swoją wiedzą dzielimy się w podcastach i rozmowach, a także w roli prelegentów podczas wystąpień. Tomek – udziela prywatnych konsultacji dla projektantów graficznych i ilustratorów, a Joanna przeprowadza konsultacje rozwojowe.

Wystawy: „N22 Prezentuje”, 2023, Wilcza 13, Warszawa – Solo Show / „Moodboard” 2022, Havana, Warszawa – Solo show  / „Zacni Przyjaciele”, 2022, Galeria Zacnie, Poznań / „Cover Awards”, 2021, Rondo Sztuki, Katowice /  “NeonArt”, 2019, Centrum Spotkania Kultur, Lublin – Group Exhibition / “20/2020”, 2019, Galeria Zacnie, Poznań – Group Exhibition / “Kontakt”, 2019, Ulica Elekrtyków, Gdańsk – Solo Show / “Everything is OK”, 2019, Tandem, Warsaw – Solo Show / “After Hours”, 2019, Wilcza 13, Warsaw – Group Exhibition / “Swords Warsaw”, 2019, Foodoo, Warsaw – Group Exhibition / “Bez przekazu”, 2019, Warmut, Warsaw – Group Exhibition / 30/30, 2019, Stary Browar, Poznań /  “Bez przekazu”, 2019, Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, Płock – Group Exhibition / “O Tutaj”, 2018, Łódź Design Festival, Łódź – Group Exhibition / “Most”, 2017, Stary Browar, Poznań – Group Exhibition / “Zacny Czwartek”, 2017, Galeria Zacnie, Poznań – Group Exhibition / “Shit Happens”, 2016, Galeria Zacnie, Poznań – Solo Show

Klienci i partnerzy: DHL, Volksvagen, Mc Donald’s, Lech Piwo, Medicine Wear, Durex, Gdynia Design Days, Bulliet, SBM Label, Ibis Hotel, Kayax, Muzeum Emigracji w Gdyni, Pracuj.pl, Manto, Krzysztof Krawczyk, Egmont, Calsberg & Seth & Riley’s,  Pismo Magazine, Estrada Poznańska, U Know Me Records, Focus Park, Coffee Lab, Drukomat.pl, CK Lublin, Ulica Elektryków, Radio Czwórka, Body Chief, F5 Magazine, Łomża Jasne Pełne, Oficyna Peryferie, Szosa Magazine, Max Flo Records, Tattoo Art Festival, Galeria Bemowo,  Abstrachuje, Element Talks, Zdrowostki.

Photos: Rafał Nebelski