Coffee Lab – rebranding

Dla warszawskiej palarnii kawy i brandu kawowego – Coffee Lab – przygotowałem wygląd głównych opakowań kawy oraz etykiet. Ilustracja ta rozpoczęła nowy, wizualny etap firmy – oparto o nią dalsze materiały reklamowe i komunikacyjne marki.

Paczki zostały ozdobione sitodrukowym nadrukiem, wykonanym na matowych, poziomych opakowaniach. Dopełnieniem ilustracji są specjalnie przygotowane etykiety, które niosą za sobą treść informacyjną dla użytkowników kawy, klientów i baristów. Etykieta jest zaprojektowana w taki sposób, by jej fragment był widoczny z przodu, a reszta informacji została zawarta z tyłu. Całość ma za zadanie tworzyć czysty, laboratoryjny i minimalistyczny klimat.

Oprócz ilustracji i etykiet został przygotowany zestaw ikon służących do komunikacji przez markę. Jedna z ikon – gałązka – została częścią dotychczasowego logotypu, zmieniając jego stare oblicze.

Cupping w kawiarnii „Relax”

Ilustracja „cupping” wchodzi w cykl „kaw miesiąca”, o których mowa w dalszej części prezentacji. Premiera ilustracji „Cupping” w postaci druków i limitowanych, ilustrowanych paczek z kawą – odbyła się w warszawskiej kawiarni speciality „Relax na Wilczej”. W ramach całej akcji powstały plakaty kolekcjonerskie oraz naklejki promujące ilustracje oraz kawę, której ziarna pochodzily z Brazyli.

Komunikacja premierowego wydarzenia odbywała się na Facebooku i Instagramie oraz tradycyjnymi metodami – za pomocą plakatów rozwieszonych na mieście.

Ilustracje zostały także wyprodukowane w postaci tekturowych standów, naklejek, pocztówek i plakatów kolekcjonerskich, które zostały wydrukowane na szorstkim i matowym papierze, w formacie 50x70cm.

Press Aeropress

Zaprojektowałem także koszulki i torby „Press Aeropress”, które zostały wyprodukowane nakładem marki odzieżowej Gruo. Koszulki i torby zostały zadrukowane metodą ręcznego sitodruku z przodu, na piersi oraz z tyłu, na plecach.

Kawy miesiąca

Dla marki Coffee Lab rozpocząłem projekt „kawa miesiąca”. Jest to cykl polegający na tym, że każdego miesiąca pojawia się kawa z etykietą od innego artysty i kawa ta jest dostępna tylko przez miesiąc Do akcji zaangażowało się wielu twórców, a ja sam udzieliłem się w akcji kilkukrotnie.

W wypadku premiery moich ilustracji i etykiet, towarzyszyły im premiery np. podczas Warszawskiego Festiwalu Kawy, czy wydarzeń zaaranżowanych w warszawskich kawiarniach. Dodatkowo udostępniłem możliwość nabycia ilustracji w limitowanych i kolekcjonerskich druków, a także produkowane były naklejki i plastykowe zabawki z motywami pochodzącymi z ilustracji.

Etykieta świąteczna wystąpiła jako nowa i pierwsza pozioma etykieta w historii firmy.  Dodatkowo ten sam projekt pojawił się na pocztówkach świątecznych.

Ilustracja „Honduras” dedykowana na opakowania kawy zawierające ziarna właśnie z Hondurasu. Premiera ilustracji oraz kawy miała miejsce podczas Festwialu Kawy w Warszawie. Całość została okraszona materiałem video oraz sesją zdjęciową. Ilustracja była dostępna w formie limitowanych 50szt. wydruków, całość została wyprzedana.

Ilustracja przygotowana na limitowane paczki kawy, zaprezentowane podczas Festiwalu Druku „Nacisk”, który odbył się w ramach European Design Festival’u, w Warszawie.  Do ilustracji zostały przygotowane materiały promocyjne: duże, tekturowe standy, naklejki, pocztówki oraz wydruki w formacie 50x70cm.

Ilustracja dedykowana ziarnom z Kenii. Elementy widoczne na opakowaniu były dostępne także w postaci naklejek. Praca była dostępna w formie limitowanych 50szt. wydruków, całość została wyprzedana.

Ilustracja przedstawiająca scenę z życia kawiarni. Występujące na niej postacie zostały wyprodukowane w postaci plastikowych figurek. Dodatkowo praca została wykorzystana w materiałach reklamowych firmy, wykorzystywanych podczas targów i eventów.

Brazylijski tukan posłużył jako główny motyw etykiet dedykowanych pod ziarna do espresso z Brazyli występujących w formie dużych i małych paczek z kawą.

W projekcie „Kawa Miesiąca” wzięli udział także inni twórcy, ilustratorzy, tatuatorzy, którzy przygotowali specjalne etykiety.

Fajnie, że wytrwałeś do końca!

Zapraszam Cię do obejrzenia moich innych projektów.
Wpadnij też na mój Instagram gdzie na bieżąco będziesz mógł śledzić moje projekty.

Updating…
  • Brak produktów w koszyku.